Fundacja Ocaleni powstała 20 stycznia 2015 r.

Ideą, która nam przyświeca jest ochrona niewinnego dzieciństwa.

Naszą misją jest ocalenie dzieci i młodzieży przed rosnącymi zagrożeniami pedofilii, przemocy i wykorzystywania seksualnego poświęcając szczególną uwagę niebezpieczeństwom cybeprzestrzeni. Naszymi działaniami prewencyjno-interwencyjnymi obejmujemy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego.  Przygotowujemy także program, który dostarczy dorosłym kompetencji w zakresie kontroli rodzicielskiej.

Pomagamy w ocaleniu osób, które doświadczyły wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie i dziś zmagają się z traumą. Przerywając milczenie i opowiadając swoją historię, Ocaleni pozbywają się łatki „ofiary” i wreszcie rozpoczynają walkę o siebie. Obecnie prowadzimy bezpłatne konsultacje z radcą prawnym i organizujemy samopomocową grupę wsparcia „Ocaleni”. 


Nasz zespół

Siłą napędową Fundacji Ocaleni są młodzi wolontariusze, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, znajomością zagrożeń Internetu i mediów społecznościowych, a także entuzjazmem i kreatywnością! Ochrona praw dziecka jest dla Ciebie ważna? Dołącz do nas!


darDaria Kikoła

Prezes Fundacji Ocaleni

Moją dewizą jest transparentność. Dlatego przyznaję – możliwe, że nie jestem ekspertem w zarządzaniu organizacją non-profit, wciąż działam intuicyjnie i każdy dzień pracy w Fundacji przekonuje mnie o tym jak wiele trzeba się jeszcze nauczyć i zmienić. Jednak doskonale znam mechanizm działania sprawcy i rozumiem trud zmagania się z traumą molestowania seksualnego w życiu młodego człowieka – chcę wykorzystać tę wiedzę, aby pomagać Ocalonym.


Małgosia

Małgorzata Szydłowska

Psycholog i Seksuolog, Koordynator grupy wsparcia

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Seksuologii na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Odbywałam staże i praktyki między innymi w Areszcie Śledczym w Gdańsku, Domu Poprawczym w Gdańsku oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Moje zawodowe zainteresowania to przede wszystkim seksualność człowieka oraz psychologia penitencjarna.
W Fundacji Ocaleni pełnię funkcję koordynatora grupy wsparcia oraz uczestniczę w tworzeniu projektu „Świadomie w sieci”.

RobowskaEwa Robowska

Koordynator projektu tłumaczeniowego

Z zawodu tłumacz i nauczycielka języka angielskiego. W Ocalonych współkoordynuję projektem tłumaczeniowym.

Od zawsze odczuwałam potrzebę pomagania innym, stąd do dziś biorę udział w akcjach wolontaryjnych, czy projektach tłumaczeniowych non-profit. W Ocalonych, koordynuję, doradzam, staram spojrzeć się na każdą historię i temat z wielu perspektyw. Mówienie o pedofilii i pomaganie jej ofiarom jest nie tylko przełamaniem społecznego tabu, ale także sposobem na zapobieganie jeszcze niewyrządzonej krzywdzie.


e7xkdl Kalina Tyrkiel
Psycholog i Content Writer
Studentka psychologii stosowanej, mieszka w Krakowie. Zainteresowana problemami społecznymi i metodami profilaktyki. W Fundacji zajmuje się PRem, wyszukuje fakty, statystyki, informacje dające do myślenia, a potem stara się je przedstawić w interesującej formie. Wiedzę zdobytą na studiach i poprzez inne doświadczenia chce wykorzystać, aby pomóc innym.

IMG_6802 Wyatt Jarrold
Koordynator projektów medialnych 

Hello All,  My name is Wyatt Jarrold and I am the Media Coordinator for Fundacja Ocaleni.  When I was first told about the organization, I immediately wanted to get involved.  I believe that all voices should be heard, and stories should be told.  Fundacja Ocaleni is a perfect platform for those who have suffered abuse to share their knowledge and experience in a safe environment.  I believe that Ocaleni can make a huge difference in the lives of those who have suffered injustice, and I would like to help this foundation grow.


IMG_5224 (1) Zuzanna Jakowicka

Psycholog i Specjalista ds. promocji

Z wykształcenia jestem dziennikarzem oraz psychologiem. Z zamiłowania instruktorką fitness i biegaczką. Większość dorosłego życia pracuję w obszarze biznesu, jako drobny przedsiębiorca, handlowiec, specjalista ds. marketingu, czy menadżer. Staram się angażować w takie działania, które dają korzyści nie tylko mnie . Działalność społeczna i wolontariat są dla mnie sprawdzianem charakteru.

Współpracę z Ocalonymi zaczęłam zainteresowana projektem ,,Świadomie w sieci”. Chcę pomagać w opracowaniu i wdrożeniu programu warsztatów dla dzieci, które mają uświadamiać i chronić przed zagrożeniami przestępczością z wykorzystaniem internetu i urządzeń mobilnych. Interesuje mnie temat zjawisk socjologicznych i psychologicznych, jakie związane są z rozwojem tzw. nowych mediów. Wspieram Fundację w działaniach promocyjnych. Piszę teksty psychoedukacyjne.

Wraz z innymi psychologami, prowadzę grupę wsparcia dla osób, które doświadczyły molestowania seksualnego. Psychologię ukończyłam po to, żeby wykorzystywać duże doświadczenie życiowe jakie zdobywałam od wczesnych lat walcząc z licznymi problemami losowymi i ich konsekwencjami w postaci przewlekłego stresu, bezsilności, samotności. Wiem, że w najtrudniejszej sytuacji można odnaleźć wsparcie w samym sobie, ale bardzo ważne jest mieć możliwość zwrócić się do kogoś, kto oświetli drogę do swoich najmocniejszych stron. Sama sposobność otwartego mówienia o sobie, o doświadczeniach i przeżyciach wewnętrznych, potrafi dać siłę, inspirację i odbudować. Nie tylko wewnętrznie, ale społecznie, poprzez podtrzymywanie więzi z innymi ludźmi.


Dorota Białopiotrowicz
Pomoc psychologiczna Fundacji Ocaleni

Studentka  psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół psychologii sądowo-penitencjarnej oraz psychopatologii. Z wykształcenia jestem Menedżerem Personalnym, obecnie pracuję jako Asystentka wspierając działania koncernu przemysłowego. W wolnym czasie zwolenniczka zdrowego stylu życia i biegania.

Fundacja Ocaleni porusza ważne kwestie dzisiejszych czasów związane z niebezpieczeństwami, które niesie ze sobą internet. Intensywne nasycenie urządzeniami elektronicznymi daje nieograniczone pole do uczestnictwa w cyberprzestrzeni. Zagrożenia płynące z sieci mogą być niewidzialne dla wielu osób, które część swojego życia spędziły bez Internetu i obecnie nie odczuwają potrzeby korzystania z niego z dużą częstotliwością. Szczególnie ważne jest to w momencie, gdy jesteś rodzicem – i tu do Was mój apel – bądźcie na czasie dla dobra swoich podopiecznych. Moją rolą w fundacji  jest bycie pomostem pomiędzy Wami a pokoleniem „Y”. W fundacji zajmuję się opracowywaniem treści mających na celu zwiększenie świadomości i kompetencji rodziców.

Do współdziałania z Fundacją Ocaleni nakłoniła mnie chęć niesienia pomocy ponieważ to właśnie daje mi radość i satysfakcję. Doświadczenia życiowe nie raz powodowały, że musiałam sobie sama radzić z trudami dlatego chcę umożliwić skorzystanie z pomocy osobom, które tego potrzebują.


MartaMecenas Marta Łasowska

Pomoc prawna Fundacji Ocaleni

Marta na co dzień prowadzi własną kancelarię , a naszą Fundację wspiera merytorycznie pomagając nam przygotować program „Świadomie w sieci”. Zapoznaj się z artykułami Marty na temat ochrony dziecka. Studiujesz prawo i chciałbyś pomóc w fundacji jako wolontariusz? Napisz do nas:)

Wśród nas są również wolontariusze, którzy chcieli pozostać anonimowi.

Ty też chcesz pomagać? Dołącz do nas!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s